Witam,

nazywam się Janusz Mazurek i jestem wyłącznym twórcą WIRTUALNEJ KLINIKI ROŚLIN 

W roku 2003 uzyskałem tytuł dr-a nauk rolniczych w specjalności ochrona roślin i obecnie prowadzę własną działalność gospodarczą pod nazwą KLINIKA ROŚLIN JANUSZ MAZUREK. Zajmuję się niezależnym doradztwem w ochronie roślin ogrodniczych - w szczególności tych uprawianych w gruncie. Aktualnie doradzam głównie w uprawie winorośli, truskawek i roślin ozdobnych. Jestem również (w części etatu) pracownikiem Palmiarni w Lubiechowie administrowanej przez Zamek Książ.

W szczególności specjalizuje się w ochronie roślin ozdobnych i winorośli. Jestem autorem licznych artykułów, prezentacji oraz innych opracowań merytorycznych. W roku 2017 ukazała się moja książka "Ochrona winorośli". Jest to pierwsza pozycja w Polsce w całości traktująca o ochronie winorośli.

Prowadzę zajęcia z ochrony i nawożenia winorośli na studiach podyplomowych z dziedziny "Enologii", które odbywaja się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz z "Technologii Winiarstwa" na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W roku 2016 Studia Podyplomowe Technologii Winiarstwa uzyskały Certyfikat i Znak Jakości "Studia z przyszłością". Prowadzę również zajęcia z ochrony i nawożenia winorośli w Podkarpackiej Akademii Wina. Od roku 2015 nadzoruję stan fitosanitarny kolekcji narodowyych w Arboretum w Wojsławicach, filii Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zresztą wcześniej, bo w latach 2007-2003 byłem pracownikiem.

Od wielu lat, czyli praktycznie od roku 1997, kiedy to rozpocząłem prace w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu, regularnie zajmuję się problemami ochrony i nawożenia roślin w zielenie miejskiej. Poza różnego rodzaju opracowaniami piśmienniczymi, przeprowadziłem szereg prezentacji i szkoleń obejmujących zagadnienia możliwości zwalczania chorób i szkodników w miastach. Jestem również autorem, bądź współautorem, licznych ekspertyz w tym temacie.

Praktycznie przez cały okres swojej przeszło 20- letniej pracy zawodowej pracy zawodowej opracowuje różnego rodzaju teksty do poradników i gazet firmowych oraz branżowych o tematyce ogrodniczej i rolniczej. Nadal w mniejszym lub większym stopniu pisze również artkuły naukowe bądź popularno-naukowe. Jestem także autorem kilku opinii i ekspertyz, w tym chociażby tych, opracowywanych dla Starostwa Powiatowego we Wrocławiu czy Urzędu Miasta we Wrocławiu oraz firmy Bayer. Przez półtora roku byłem związany z dwutygodnikiem Owoce, Warzywa, Kwiaty gdzie co miesiąc były drukowane moje artykuły dotyczące ochrony roślin ozdobnych, a w roku 2017 pisałem regularnie do Wydawnictwa Warzywa i Owoce Miękkie.

WIRTUALNA KLINIKA ROŚLIN jak również KLINIKA ROŚLIN BLOG powstały z pasji wynikającej z zainteresowania tak wielodyscyplinarną dziedziną ogrodnictwa, jaką jest ochrona roślin. Jednocześnie informuje, że są to moje strony prywatne i nie stanowią żadnej oferty handlowej wynikającej z prowadzonej przeze mnie działalności.

Odsłon artykułów:
1501771

Oświadczam, że wszędzie tam gdzie nie istnieje stosowna adnotacja wszystkie pozostałe teksty i ilustracje są mojego autorstwa.
Wszelkie powielanie i kopiowanie może odbywać się wyłącznie za moją zgodą.
Janusz Mazurek